Zabieg jest szczególnie interesujący dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym (perimenopauza) lub z obniżoną rezerwą jajnikową (decreased ovarian reserve – DOR), przedwczesną niewydolnością jajników (premature ovarian insufficiency – POI). Okres ten charakteryzuje się nieregularnymi miesiączkami, podwyższonym poziomem FSH oraz niskim poziomem estradiolu i AMH, małą liczbą pęcherzyków antralnych (antral follicle count – AFC) w USG.
Cienkie endometrium lub obecność zrostów wewnątrzmacicznych (zespół Ashermana) są kolejnymi wskazaniami do zabiegu podania PRP do jamy macicy.
Podanie PRP w okolicę jajników jest praktycznie bezbolesną, krótkotrwałą procedurą. Zabieg przeprowadza się przezpochwowo pod kontrolą USG. W przypadku Objętość około 8-10 ml PRP powoli wstrzykuje się do macicy przez specjalny cewnik do HyCoSy uszczelniony z balonikiem. Osocze z macicy przepływa przez jajowody do jajników i zatoki Douglasa. Tkanka jajnikowa „obmyta” osoczem bogatopłytkowym zostaje pobudzona do regeneracji.
Najnowsze publikacje medyczne podnoszą skuteczność terapii łączonej polegającą na równoczesnym podaniu PRP zarówno domacicznie jak domięśniowo w uda pacjentki.
U pacjentek zakwalifikowanych do zabiegu z powodu cienkiego endometrium lub zespołu Ashermana podaje się do 3ml najbogatszej frakcji osocza bogatopłytkowego.
Proces wirowania (centryfugacji) jest najważniejszym punktem skutecznej terapii PRP. Pracujemy tylko na najwyższej jakości sprzęcie, który posiada certyfikat produktu medycznego klasy 2a. Do zabiegu wykorzystywane są wyłącznie najlepszej jakości szklane probówki zapewniają najlepsze wykorzystanie płytek krwi.