Badania USG

Badanie USG ciąży 28-32 tydzień

Wykonuje:
dr n. med. Anetta Karwacka
dr n. med. Katarzyna Jalinik

Badanie USG pomiędzy 28-32 tyg jest kolejnym rekomendowanym badaniem w ciąży. Przeprowadza się je celem ustalenia położenia i ponownej oceny anatomii płodu, celem oceny tempa wzrastania płodu i dobrostanu płodu.

  • U kogo jest rekomendowanie badanie USG pomiędzy 28-32 tygodniem ciąży?
U kogo jest rekomendowanie badanie USG pomiędzy 28-32 tygodniem ciąży?

Jest to badanie rekomendowane u każdej ciężarnej niezależnie od wieku i wywiadu medycznego.


  • Na czym polega takie badanie?
Na czym polega takie badanie?

Badanie USG w 28-32 tygodniu ciąży przeprowadza się sondą przezbrzuszną. Ma na celu szczegółową ocenę położenia płodu, struktur płodu, masy płodu, lokalizacji i budowy łożyska, ilości płynu owodniowego i w razie wskazań może być uzupełnione o oceną przepływów naczyniowych. W razie wskazań badanie powinno być rozszerzone o badanie sondą dopochwową celem oceny dolnego brzegu łożyska i kanału szyjki. Badanie powinno być przeprowadzone i udokumentowane zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez międzynarodowe i polskie organizacji takie jak FMF (Fetal Medicine Foundation), ISUOG (International Society of Ultrasound in Obsterics and Gynecology) , sekcji USG PTGiP (Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników).

1
2
3b
4
5
5a
6
7
8
11


e – konsultacja

Koszt porady za pomocą systemów teleinformatycznych to 300 PLN, płatne przelewem na konto na dzień przed planowaną konsultacją.

Gabinet Ginekologiczny NZOZ GYN-CARE
30 1090 1056 0000 0001 4138 8451

Wszelkie prawa zastrzeżone © NZOZ GYN-CARE