Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w diagnostyce onkologicznej

Drobne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym

Wykonuje:
lek. med. Marek Mazurek

Wskazaniami do chirurgicznego usunięcia są zmiany na skórze i śluzówkach takie jak znamiona, brodawki, zmiany, tłuszczaki, kaszaki.

  • Jak się przeprowadza taki zabieg?
Jak się przeprowadza taki zabieg?

Drobne zabiegi chirurgiczne są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Są zazwyczaj krótkotrwałe, ich przeprowadzenie trwa kilkanaście minut. Zależnie od decyzji lekarza zmiana może być utrwalona i przesłana do badania histopatologicznego. Często po wykonaniu zabiegu celem zespolenia brzegów rany mogą być założone szwy i miejsce jest bandażowane w celu ograniczenia krwawienia oraz ryzyka zakażenia rany. Pacjent po zabiegu otrzyma zalecenia dotyczące pielęgnacji rany i zgłoszenia się na wizytę kontrolną zwykle po upływie tygodnia celem oceny prawidłowości gojenia rany.


  • Jak się przygotować do zabiegu?
Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania. W uzasadnionych przypadkach przez zabiegiem lekarz może zarekomendować przeprowadzenie oceny zmiany od dermatoskopem. Dotyczy do zwłaszcza zmian barwnikowych. Przed biopsją trzeba przekazać lekarzowi także wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia, a przede wszystkim o tym, czy nie bierze się leków rozrzedzających krew i wpływających na jej krzepliwość. Mogą one rzutować na bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu


  • Jakie mogą być powikłania po zabiegu?
Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Najczęściej, zabieg nie wiąże się z żadnymi komplikacjami. W rzadkich przypadkach może wystąpić krwawienie lub zakażenie rany.Drobne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym

PLIKI PDF. DO POBRANIA


ZGODA NA ZABIEG AMBULATORYJNY

e – konsultacja

Koszt porady za pomocą systemów teleinformatycznych to 300 PLN, płatne przelewem na konto na dzień przed planowaną konsultacją.

Gabinet Ginekologiczny NZOZ GYN-CARE
30 1090 1056 0000 0001 4138 8451

Wszelkie prawa zastrzeżone © NZOZ GYN-CARE