Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w ginekologii, ginekologii onkologicznej i niepłodności

Ukręcenie polipa kanału szyjki i wyłyżeczkowanie kanału szyjki wraz oceną histopatologiczną

Wykonuje:
dr n. med. Anetta Karwacka
dr n. med. Katarzyna Jalinik

Usunięcie polipa szyjki macicy jest zabiegiem leczniczo-diagnostycznym polegającym na usunięciu polipa i pobraniu materiału z kanału szyjki macicy.

  • Jakie są wskazania do zabiegu ukręcenie polipa kanału szyjki?
Jakie są wskazania do zabiegu ukręcenie polipa kanału szyjki?

Wskazaniem jest stwierdzenie przez lekarza ginekologa podczas badania we wziernikach polipa kanału szyjki macicy. Zmiana wymaga usunięcia w związku z możliwym zagrożeniem onkologicznym.


  • Na czym polega zabieg?
Na czym polega zabieg?

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Trwa około 10 – 15 minut. Polega na uwidocznieniu polipa kanału szyjki macicy we wziernikach ginekologicznych, instrumentalnym jego usunięciu poprzez ukręcenie oraz następowym wyłyżeczkowaniu kanału szyjki w tym miejsca po szypule polipa w kanale szyjki macicy. Uzyskany materiał biologiczny przekazywany jest do oceny histopatologicznej.Ukręcenie polipa kanału szyjki i wyłyżeczkowanie kanału szyjki wraz oceną histopatologiczną

PLIKI PDF. DO POBRANIA:


Info dla pacjentek zakwalifikowanych do zabiegu ukręcenia polipa i wyłyżeczkowania kanału szyjki macicyZgoda na ukręcenie polipa i wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy


e – konsultacja

Koszt porady za pomocą systemów teleinformatycznych to 300 PLN, płatne przelewem na konto na dzień przed planowaną konsultacją.

Gabinet Ginekologiczny NZOZ GYN-CARE
30 1090 1056 0000 0001 4138 8451

Wszelkie prawa zastrzeżone © NZOZ GYN-CARE