Zabiegi diagnostyczne i lecznicze w ginekologii, ginekologii onkologicznej i niepłodności

Krioterapia zmian na szyjce macicy, w pochwie i sromie

Wykonuje:
dr n. med. Anetta Karwacka
dr n. med. Katarzyna Jalinik

Krioterapia miejscowa to małoinwazyjna metoda destrukcji zmian na skórze i na śluzówkach polegająca na przyłożeniu do skóry lub śluzówki bardzo niskiej temperatury przy pomocy specjalnego aplikatora.

  • Jakie są wskazania do zabiegu krioterapii zmian?
Jakie są wskazania do zabiegu krioterapii zmian?

Nadżerka czyli erytroplakia, typowe brodawki płaskonabłonkowe, nieprawidłowe obrazy kolposkopowe (poletkowanie, punkcikowanie, leukoplakia, nietypowa strefa regeneracji) towarzyszące metaplazji nabłonkowej z negatywnym wynikiem badania cytologicznego i histologicznego, cechy infekcji HPV bez lub z sródnabłonkową neoplazją nie głębsza niż CIN I oraz leczenie zmian pochwy, sromu i krocza takich jak brodawki, kłykciny kończyste i mięczak zakaźny.


  • Na czym polega zabieg?
Na czym polega zabieg?

W kriochirurgii używa się podtlenku azotu. Podtlenek azotu pozwala na kriodestrukcję (powodując powstanie martwicy) w obrębie wybranych zmian. Nie ma zapachu, jest nietoksyczny.


  • Czy zabieg jest bolesny i jak długo trwa?
Czy zabieg jest bolesny i jak długo trwa?

Jeżeli zabieg planowany jest na szyjce macicy lub w 2/3 górnych części pochwy sam zabieg nie jest bolesny. Zabiegi obejmujące 1/3 dolna pochwy lub srom i krocze wymagają znieczulenia miejscowego.


  • Jaka jest skuteczność zabiegu?
Jaka jest skuteczność zabiegu?

Krioterapia szyjki macicy jest metodą bardzo skuteczną, efektywność wyleczenia przekracza 90%, bardzo rzadko występują wznowy i powikłania.e – konsultacja

Koszt porady za pomocą systemów teleinformatycznych to 300 PLN, płatne przelewem na konto na dzień przed planowaną konsultacją.

Gabinet Ginekologiczny NZOZ GYN-CARE
30 1090 1056 0000 0001 4138 8451

Wszelkie prawa zastrzeżone © NZOZ GYN-CARE