Gyn-Care w mediach


 

Poniżej link do artykułu:

https://bellybestfriend.pl/wywiad/badania-w-ciazy-rozmowa-z-doswiadczonym-ginekologiem-poloznikiem-dr-anetta-karwacka,4.html
dr n. med. Anetta Karwacka w miesięczniku „M jak mama” udzielała wywiadu dot. jakie szkodliwe substancje są w kosmetykach .


 

Skóra kobiet ciężarnych jest bardziej podatna na podrażnienia i wysuszenie. Kobiety w ciąży są bardziej narażone na rozwój alergii skórnych (dermatoz kontaktowych) w tym skóry sromu oraz na rozwój infekcji intymnych. Rozpulchnienie, przekrwienie, przerost błony śluzowej pochwy, zwiększenie wydzieliny pochwowej i zmniejszenia kwasowości środowiska pochwy sprzyjają stanom zapalnym (grzybiczym, ale też bakteryjnym i wirusowym). (…)

 
dr n. med. Anetta Karwacka w miesięczniku „Claudia” udzielała wywiadu dot. jakie kosmetyki najlepiej stosować przy higienie intymnej.


 

W płynach i żelach intymnych, a także w innych kosmetykach do higieny osobistej mogą być tzw. składniki endokrynnie czynne. Są to takie substancje, które zmieniają naszą gospodarkę hormonalną. Przypuszcza się, że mają one niekorzystny wpływ na płodność, mogą zaburzać pracę tarczycy czy sprzyjać otyłości. (…)


e – konsultacja

Koszt porady za pomocą systemów teleinformatycznych to 300 PLN, płatne przelewem na konto na dzień przed planowaną konsultacją.

Gabinet Ginekologiczny GYN-CARE
30 1090 1056 0000 0001 4138 8451

Wszelkie prawa zastrzeżone © GYN-CARE